İzlanda Gençlik Değişim Projesi 17-26 Kasım 2023

Başvuru kapalı Başvuru Başlangıç: 2023-08-31 13:00:39 Başvuru Bitiş: 2023-09-08 13:00:39

17-26 Kasım 2023 tarihinde İzlanda'nın Reykjavik şehrinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 7 katılımcı arıyoruz...


17-26 Kasım  2023 tarihinde İzlanda'nın Reykjavik şehrinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 7 katılımcı arıyoruz...


Reykjavik İzlanda

YER VE TARİH: 17-26 Kasım, Reykjavik İzlanda

KATILIMCILAR: 7 Katılımcı

ÜLKELER: Almanya, İzlanda ve Türkiye.İzlanda'nın Reykjavik kentinde 3 farklı ülkeden  gençlerin katılacağı bir Gençlik Değişimi gerçekleştirilecek. Bu katılımcılar 10 gün boyunca küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevre kirliliği konularına odaklanan tartışma ve etkinliklere katılacaklar. Yaygın eğitim metotları kullanılarak, çevre sorunlarına ilişkin farkındalığın artırılması ve kendi toplumları ve ulusları içindeki potansiyel çözümlere ilişkin görüş ve deneyim alışverişinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Bu girişim aynı zamanda atık yönetimine ilişkin becerilerini, yetkinliklerini ve sivil sorumluluklarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu proje sayesinde katılımcılar sayısız atık türü, geri dönüşüm, azaltma ve yeniden kullanım yöntemleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca, ülkeler arasında farklılık gösteren yasal düzenlemeler ve normları inceleyecek ve çeşitli ülkelerin küresel ısınma ve kirlilikle nasıl mücadele ettiğini keşfedecekler. Tartışmaların kritik bir yönü, ortak gezegenimizi korumak ve temizlemek için kolektif çabalar etrafında dönecektir. Proje, gençler ve daha geniş halk kitleleri arasında daha önce dikkatlerini çekmemiş olabilecek konulara olan ilgiyi yeniden canlandırmayı amaçlamaktadır.

Projenin genel amacı, katılımcıların atık çeşitliliği ve buna karşılık gelen arıtma ve geri dönüşüm teknikleri konusundaki kavrayışlarını genişletmektir. Bu yeni bilginin, küresel ısınmayı körükleyen insan kaynaklı kirliliğe karşı onları harekete geçirmesi amaçlanıyor.


.     Lütfen bilgileri dikkatlice okuyunuz ve proje konusu doğrultusunda başvurunuzu yapınız.

2.     CV'nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen adaylar otomatik olarak elemeye tabi tutulacaktır. CV'nizi Türkçe veya İngilizce yazabilirsiniz.

3.     Projeye başvuracak adayların dil bilme zorunluluğu yoktur fakat grup içerisinde sadece bir aday İngilizce bilmemektedir. Geri kalan adayların iyi derecede ya da orta derecede İngilizce bilmeleri tercih edilmektedir.

4.     Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Diyarbakır CEVKA proje organizasyonundan sorumlu değildir, sadece proje ortağıdır.

5.     Yol ücreti proje kapsamında Erasmus+ programı tarafından karşılanacaktır. İlk süreçte aday biletini kendisi alacaktır, proje sonrasında ise adayın ödemesi gerçekleştirilecektir. 

6.     Proje yaş aralığı 18-30'tir.

7.     Projede vize ücreti yazılmadığı için vize ödemesi yapılmayacaktır.

8.     Sadece seçilen adaylara geri dönüş yapılacak ve ayrıntılı bilgi paketi gönderilecektir. Başvuru yapan adaylara mail yoluyla olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Son Başvuru tarihi: 8 Eylül 2023

ÜST